Doprava ZDARMA nad 50€ do 19.10.2018

Čistenie kuchynských drezov FRANKE

Bežná údržba je úžasne jednoduchá
Základom je časté a pravidelné čistenie drezu. Aj v prípade, že nie je podrobné, je pravidelné čistenie vhodnejšie než len príležitostné dôkladné vyčistenie drezu. Najlepšie údržbou drezu je časté umývanie riadu.

Predĺžte životnosť svojich výrobkov značky Franke a predchádzajte tvorbe nečistôt a vodného kameňa: drez a pracovnú dosku stačí len utrieť vlhkou tkaninou a mydlovou vodou. Týmto jednoduchým spôsobom zachováte krásny vzhľad výrobkov. Ďalšie osvedčené tipy na čistenie nájdete ďalej.

Čistenie a starostlivosť o nerez (chrómniklovú oceľ)

Tipy na každodennú starostlivosť
Naše nerezové drezy sú vyrobené zo špičkovej chrómniklovej ocele. Tento vysoko kvalitný materiál okamžite upúta pozornosť a je odolný voči škvrnám, hrdze a korózii. Preto sme vytvorili prípravok Twister, ktorý je určený pre starostlivosť a údržbu tohto materiálu. Táto pasta sa ľahko nanáša a chráni alebo obnovuje lesk vášho drezu. Naneste malé množstvo na hubku, opatrne ich rozotrite po povrchu a nechajte chvíľu pôsobiť. Potom povrch opláchnite vodou a vyleštite suchou handričkou.

Škrabance
Pokiaľ nie sú príliš hlboké a nevzhľadné, nemusí škrabance na nerezových povrchoch ničomu vadiť. Naopak veľa drobných škrabancov môže časom dodať vašim produktom atraktívny matný vzhľad.

Odolné škvrny a hrdza
Hrdza, ktorá sa na nehrdzavejúcej oceli môže objaviť, je výsledkom pôsobenia železitých čiastočiek z vonkajšieho prostredia. Ak chcete z výrobkov odstrániť škvrny po hrdzi, odporúčame použiť čistiaci prostriedok s obsahom kyseliny šťaveľovej. Na odstraňovanie odolných škvŕn z nehrdzavejúcej ocele používajte vždy len šetrné neabrazívne čistiace prostriedky a dôkladne ich opláchnite. A ešte jedna vec: pri čistení nehrdzavejúcej ocele NIKDY NEPOUŽÍVAJTE DRÔTENKY. Ďakujeme aj v mene našej nerezi.

Čomu sa vyhnúť
- Bielidlá obsahujúce chlórnany
- Čistiace prostriedky na strieborné povrchy
- Dlhšie pôsobenie potravín, ako džúsov z citrusového ovocia, soli, octu, horčice,
nakladanej zeleniny a majonézy, na povrchoch. Pôsobenie týchto potravín môže
spôsobiť oxidáciu a koróziu
- Silné kyseliny, ako roztoky na vyvolávanie fotografií alebo čistiace prostriedky na
zubné protézy. Ak sa takéto látky dostanú do kontaktu s drezom, treba ich ihneď
zmyť čistou vodou.
- Používanie drôteniek

Ako čistiť nerezový drez Franke

 

Čistenie a starostlivosť o fragranitové a tectonitové drezy

Tipy na každodennú starostlivosť
Fragranitové drezy sú výnimočne odolné a ich povrch je bez pórov, čo zabezpečuje ich trvácnosť a vynikajúce hygienické vlastnosti. Ich čistenie je takisto hračka. Stačí použiť namydlenú nylonovú kefku a krúživými pohybmi dosiahnete požadovaný efekt. Nezabudnite však po čistení dôkladne umyť zvyšky mydla. Pre pravidelnú údržbu vášho drezu doporučujeme používať našu čistiacu pastu Twister.

Veľmi odolné škvrny
Pre čistenie odolných škvŕn na fragranitu a tectonitu odporúčame používať nasledujúce produkty: saponát na riad, biely ocot (najlepšie na vápenaté usadeniny), jemný roztok bielidla alebo aktívny čistič, napr. Pastu Twister. Pre hrdzavé škvrny odporúčame používať čistiace prípravky s obsahom kyseliny šťaveľovej. Po dokončení čistenia nikdy nezabudnite opláchnuť zvyšky saponátu.

Čomu sa vyhnúť
- Silné alkalické látky, ako napríklad amoniak a žieravý sodný roztok
- Používanie chemických látok na čistenie odpadov, pri ktorých treba drez naplniť
vodou, sa neodporúča.
- Nezanechávajte v dreze cez noc plastové podložky do drezu, vlhkej čistiace hubky
a handričky, pretože pod sebou a v sebe zadržujú vodu, a tak môže dôjsť k vzniku
vrstvy vodného kameňa na povrchu drezu
- Nepoužívajte dez na krájanie potravín

        Ako čistiť fragranitový drez Franke