Odsávače pár Franke

FRANKE ponúka rozsiahly sortiment komínových, ostrovčekových a vstavaných odsávačov pár. Jednoduché aj dizajnové modely s rôznymi stupňami výkonu motora, v niekoľkých šírkach, so štrbinovým odsávaním, ukazovateľom nasýtenia filtra aj diaľkovým ovládaním.

odsacače

Pozrieť ponuku odsávačov pár

PREČO ODSÁVAČ PÁR FRANKE?
• Mnohoročné skúsenosti s výrobou odsávačov pár (Jeden z najväčších výrobcov Odsávač pár - 1/3 svetovej produkcie), ktoré vyrába už od roku 1963
• Certifikácia výrobku podľa najprísnejších európskych a svetových noriem
• Dobrý pomer kvalita / cena
• Moderný dizajn
• Záruka kvalitného servisu po celú dobu prevádzky odsávača

MINIMÁLNE VZDIALENOSŤ OD VARNEJ DOSKY
Odsávač pár musí byť nainštalovaný minimálne 65 cm a maximálne 75 cm od varnej dosky, a to kvôli bezpečnosti a správnej funkcii. Ak nie je táto vzdialenosť dodržaná, firma FRANKE nemôže niesť zodpovednosť za prípadné škody a alebo za nesprávnu funkciu odsávača pár.
Poznámka: Pri niektorých modeloch alebo v prípade indukčných a sklokeramických varných dosiek nemusí toto pravidlo platiť (Toto je potom uvedené v návode na inštaláciu).

AKÝ DRUH ODŤAHU ZVOLIŤ?
Ak je to možné, vždy vyberte vonkajšie odťah. A to z týchto dôvodov:
• Väčšie výkon - u recirkulačného odťahu znižuje výkon pachový filter až o 20%
• Väčšia bezpečnosť - odvádza všetky splodiny mimo kuchyni (Dôležité najmä pri varení na plynovej varnej doske)
• Tichšie prevádzka - recirkulačný odťah je hlučnejší
• Finančná stránka - nie je potrebné meniť pachové filtre

RECIRKULÁCIA
Väčšinu odsávačov pár FRANKE možné použiť aj pre recirkuláciu. Filtre s aktívnym uhlím pohlcujúce zápachy nie sú súčasťou dodávky (pokiaľ nie je uvedené inak).

INŠTALÁCIA ODSÁVAČA S VONKAJŠÍM ODŤAHOM
Správna inštalácia odsávačov pár zaistí jeho správny výkon. Dôležité body, ktoré je dobré si uvedomiť. ideálny priemer odťahu je 150 mm. Uistite sa, že potrubie je čo najkratšie a čo najmenej zakrivené (neodporúčajú sa flexihadice). Členitosť, väčšia dĺžka alebo menší priemer potrubia znižuje výkon odsávača až o
50%. Neodporúčame používať viac ako 3 kolená. U odsávacích pár s vonkajším odťahom je vždy treba použiť spätnú klapku (Spätná klapka nie je súčasťou dodávky). Ideálne je odťah čo najkratšou cestou cez múr. Zanesený tukový filter znižuje účinnosti odsávača pár, preto ho odporúčame po zhruba 2 mesiacoch (podľa intenzity varenia) vymyť (napr. v umývačke). Pokiaľ je odsávač pár s vonkajším odťahom, je treba pri riešení myslieť na odvod kondenzátu.

odsávač vonkajší

INŠTALÁCIA ODSÁVAČA S recirkulačnom ODŤAHOM
Pre túto prevádzku je treba odsávač pár doplniť uhlíkovým filtrom (Nie je súčasťou dodávky, pokiaľ nie je uvedené inak), ktorý pohltí aromatické zložky (vôňa, pachy) a vyčistený vzduch, je potom vháňaný späť do miestnosti. Nevýhodou je, že filter nie je schopný zbaviť vzduch vodných pár ani niektorých splodín vzniknutých pri spaľovaní plynu a zhruba po 3-6 mesiacoch (podľa intenzity varenia) alebo podľa signalizácie elektroniky odsávač pár (funkcie u niektorých modelu) je treba ho vymeniť za nový.

odsávač uhlikovy

OSVETLENIE
Vedľa odvodu kuchynských výparov majú odsávač pár ešte jeden dôležitý úloha: osvetlenie pracovnej plochy v kuchyni. Všetky nové modely odsávačov pár FRANKE sú vybavené úsporným LED-diódovým osvetlením.

odsavače osvetlenie

KOMFORTNÉ PANEL
Prekrytie tukových filtra panelom umožňuje tzv. Štrbinovú odsávanie, ktoré zaručuje veľmi vysokú efektivitu odsávanie pár pri 25% redukcii hluku.

odsavače štrbina

SPRÁVNE POUŽITIE ODSÁVAČA PÁR
Zapnete odsávač par 5 minút pred tým, než začnete variť, aby sa vytvoril prúd vzduchu, ktorý napomôže k lepšiemu nasatiu pár do odsávača. Zatvorte dvere a okná, ak je odsávač v prevádzke. Nižšie rýchlosti sú určené pre varenie, ktoré vyvoláva iba slabú vôňu (zápach) a pary, ako je napr. varenia cestovín a omáčok. vyššia rýchlosti sú určené pre varenie, ktoré vyvoláva silnú vôňu (zápach) a pary, ako je napr. vyprážanie, pečenie alebo pri varení viacerých jedál naraz. Po skončení varenia nechajte ešte odsávač pár asi 5 min. zapnutý, alebo použite funkciu "dobeh", aby pary a zápach (zápachy) boli náležite odsaté.

FILTRE
Moderný systém štrbinového odsávania umožňuje, aby mali niektoré odsávačov pár FRANKE hladké nerezové po vrchy sa "Skrytými" kovovými tukovými filtrami. Používateľovi tak stačí po varení utrieť povrch handrou a odsávač sa opäť blýska ako nový. Kovové tukové filtre pre odsávače pár FRANKE sú vybavené dostatočným počtom vrstiev pre zachytenie odparujúceho sa tuku, ale nie tak silné, aby obmedzili výkon odsávača (možno ich umývať v umývačke riadu).

FILTER s dlhou životnosťou
Pre niektoré modely ponúkajú FRANKE nový typ filtra pre recirkulačné prevádzka, tzv. filter s dlhou životnosťou. Tento filter je po nasýtení možné 5-8 × umyť v umývačke riadu.

VÝKON
FRANKE montuje do svojich odsávačov pár rôzne motory, podľa cenovej triedy výrobku a podľa požiadavky zákazníkov. Výkon tohto motora má rozsah od 125 do 700 m3 / hod. Odsávač pár sa meria podľa noriem EN a namerané hodnoty sú uvedené v popise prístroja (všetky uvedené hodnoty sú merané pri vonkajšom odťahu s priemerom 150 mm).

HLUK
Moderné odsávačov pár FRANKE sú tiché. pri konštrukcii a spracovanie súčasťou venuje FRANKE pozornosť najmä optimálnemu zostavenie, aby bol prevádzkový hluk čo najnižší.

VYSVETLENIE HODNÔT AKUSTICKÉHO VÝKONU / TLAKU
Akustický výkon (dB (A) re1pW) nie je možnosť merať priamo. Keďže je však v pevnom vzťahu s akustickým tlakom (dB (A) re 20 μPa) možno ho odvodiť z merateľného akustického tlaku. Prepočítavací koeficient medzi akustickým výkonom a akustickým tlakom je daný normou EN 60704-3. Akustický tlak je závislý na vlastnostiach miestnosti a preto je pre porovnanie hluku vhodnejšie používať hodnotu akustického výkonu.

VYSVETLIVKY K udávaným HODNOTE HLUKU A VÝKONU
Hodnoty hluku (akustický výkon / tlak)
Podľa normy EN 60704-3
hodnoty výkonu
Pri vonkajšom odťahu podľa normy EN 61591

odsavače tabulka

VÝPOČET potrebného výkonu ODSÁVAČA PÁR

odsavače vypočet