H-SILICONE biely 310ml

Kód: KV-5858
€3,75 €3,13 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Montážne lepidlo vhodné k štandardnému zasklievaniu a utesňovaniu.

Príklady použitia:

  • zasklievanie okien,
  • zasklievanie záhradných skleníkov,
  • utesnenie deliacich stien,
  • utesnenie okenných výklenkov a dverí.

Charakteristika:

H-silicone white je jednozložková elastická tesniaca hmota, ktorá zaisťuje vysoko elastické utesnenie s dlhou životnosťou. Utesnenie dokonale odoláva pôsobeniu vody, olejov, kyselín a alkálií. Veľmi dobre priľne k obvyklým stavebným materiálom a povrchom, ako je sklo, glazúra, terakota, keramika a chránený kov. Tesnenie je trvalé, dokonale odolné proti meniacim sa atmosférickým podmienkam a UV žiareniu.

Aplikácia:

Pred použitím vyčistite povrch, na ktorý má byť silikón nanesený. Povrch zbavte prachu, peľu, tuku, maziva, hrdzi a ďalších látok, ktoré znižujú priľnavosť. Pred začatím aplikácie silikónu zabezpečte okraje ochrannou páskou. Silikón väčšinou nevyžaduje základný náter, ale u niektorých špecifických materiálov môže nastať nutnosť vykonať základní náter.

Odrežte koncovku aplikačnej špičky ponechajúc časť závitu. Aplikátor našraubujte na závit, odrežte pod uhlom v šírke prispôsobenej do vykonávanej škáry. Nanášajte pomocou ručných alebo pneumatických pištolí. Výrobok nanášajte rovnoúhlymi zvislými pásmi, alebo bodovo s cieľom umožniť vyparovanie vedľajších produktov vytvrdzovania silikónu. Nanesený silikón je možné vyhladzovať špachtľou na roztieranie silikónu namočenou v mydlovom roztoku. Používajte náradie z umelej hmoty alebo nehrdzavejúcej ocele.

K vytvrdeniu silikónu dochádza prostredníctvom reakcie s vlhkosťou, a preto je nutné pri práci zaistiť dostatočný prístup vzduchu.

Omývanie vytvrdnutej škáry bežne dostupnými čistiacimi prostriedkami predlžuje jej životnosť. Po skončení prác utrite nástroje papierovými servítkami a umyte riedidlom.

Ďalšie informácie nájdete v technickom a bezpečnostnom liste.

Balenie a skladovanie:

Uchovávajte v originálnom obale a uzatvorenom balení pri teplotách 5 až 35 °C. Trvanlivosť je pri dodržaní správneho skladovania 18 mesiacov odo dňa výroby. Lepidlo uchovávajte mimo dosahu detí a chráňte pred mrazom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie