Kuchynské drezy FRANKE FRAGRANITOVÉ

Franke je najväčším výrobcom fragranitových drezov. Materiál Fragranit Durakleen PLUS je vyrobený zo zmesi 80% drvené prírodné žuly a 20% akrylátovej polymérovej živice. Materiál je barevněstálý, odolný proti vysokým teplotám, škvrnám a zachytávaniu nečistôt.

Je vylepšený o antibakteriálnu úpravu SANITIZED, ktorá udržuje povrch drezu hygienicky čistý a chráni ho pred baktériami a mikróby. Jedná sa o prímesi strieborných iónov ktoré majú antibakteriálne vlastnosti. Táto ochrana je trvalá a nie je potrebné ju nijako obnovovať. Testy potvrdili, že SANITIZED znižuje výskyt baktérií až o 99%.

 
 
 
 

Elegancia, štýl a nadčasovosť

Drezy vyrobené z materiálu Fragranit + sú výnimočne elegantné a vnesú do vašej kuchyne kúsok prírody. Náš spracovaný Fragranit + sa vyznačuje jemným leskom a je teplý na dotyk. Povrch má jemnú štruktúru, ale nie je porézny, takže spĺňa vysoké požiadavky na hygienu.

spuele

 

Žiadne baktérie

Kuchyňa musí byť čisté a bez baktérií. Vďaka úprave Sanitized® je spoločnosť Franke považovaná za priekopníka vo vývoji fragranitových zmesí pre drezy. Povrchová úprava Sanitized® redukuje množenie baktérií a mikróbov na fragranitový povrchu až o 99%.

 krass

 

Odolnosť

Odolný Fragranit + je tvorený kombináciou 80% žuly a 20% veľmi tvrdé akrylátové polymérovej živice a je zárukou doživotného krásneho vzhľadu. Súčasne je Fragranit + odolný voči škvrnám a vysokým teplotám až do 280 °C.

 spuele

 

Krása v rôznych farbách

Nechajte svoju kuchyňu prestúpiť krásnou farbou a elegantným fragranitom. Aj pre vás existuje ideálny drez z fragranitu značky Franke.

franke-farby

 

Bežná údržba je úžasne jednoduchá


Základom je časté a pravidelné čistenie drezu. Aj v prípade, že nie je podrobné, je pravidelné čistenie vhodnejšie než len príležitostné dôkladné vyčistenie drezu. Najlepšie údržbou drezu je časté umývanie riadu.

Predĺžte životnosť svojich výrobkov značky Franke a predchádzajte tvorbe nečistôt a vodného kameňa: drez a pracovnú dosku stačí len utrieť vlhkou tkaninou a mydlovou vodou. Týmto jednoduchým spôsobom zachováte krásny vzhľad výrobkov. Ďalšie osvedčené tipy na čistenie nájdete ďalej.

Čistenie a starostlivosť o fragranitové a tectonitové drezy

Tipy na každodennú starostlivosť
Fragranitové drezy sú výnimočne odolné a ich povrch je bez pórov, čo zabezpečuje ich trvácnosť a vynikajúce hygienické vlastnosti. Ich čistenie je takisto hračka. Stačí použiť namydlenú nylonovú kefku a krúživými pohybmi dosiahnete požadovaný efekt. Nezabudnite však po čistení dôkladne umyť zvyšky mydla. Pre pravidelnú údržbu vášho drezu doporučujeme používať našu čistiacu pastu Twister.

Veľmi odolné škvrny
Pre čistenie odolných škvŕn na fragranitu a tectonitu odporúčame používať nasledujúce produkty: saponát na riad, biely ocot (najlepšie na vápenaté usadeniny), jemný roztok bielidla alebo aktívny čistič, napr. Pastu Twister. Pre hrdzavé škvrny odporúčame používať čistiace prípravky s obsahom kyseliny šťaveľovej. Po dokončení čistenia nikdy nezabudnite opláchnuť zvyšky saponátu.

Čomu sa vyhnúť
- Silné alkalické látky, ako napríklad amoniak a žieravý sodný roztok
- Používanie chemických látok na čistenie odpadov, pri ktorých treba drez naplniť 
vodou, sa neodporúča.
- Nezanechávajte v dreze cez noc plastové podložky do drezu, vlhkej čistiace hubky 
a handričky, pretože pod sebou a v sebe zadržujú vodu, a tak môže dôjsť k vzniku 
vrstvy vodného kameňa na povrchu drezu
- Nepoužívajte dez na krájanie potravín