Kuchynské drezy FRANKE TECTONITE-Kompozitné

Báječne praktické

Na svoju kuchyňu kladiete vysoké nároky a vaša kuchyňa zase kladie vysoké nároky na drez. Pevnosť a odolnosť sa preto stávajú rovnako nevyhnutné ako výnimočný vzhľad. V materiáli Tectonite® sa tieto vlastnosti dokonale spájajú, vďaka čomu dizajn drezov nie je ničím obmedzovaný a ponúka neuveriteľnú spoľahlivosť.

Perfektne pokrokové

Exkluzívne len od spoločnosti Franke: materiál Tectonite® predstavuje veľký pokrok v oblasti syntetických materiálov.

Vďaka jedinečnej štruktúre a úžasnému vzhľadu pripomínajúcemu fragranit sú drezy vyrobené z materiálu Tectonite® dostupné v širokej škále úžasných minimalistických dizajnov a farieb.

A bonus, o ktorom treba vedieť: materiál Tectonite® je 100 % recyklovateľný.

Pozrite si drezy značky Franke z tectonitu

 

Výnimočne hladký povrch

Do drezu môžete bez obáv vložiť horúce varné nádoby, keďže materiál Tectonite® je tepelne odolný až do 300 °C.

Napriek svojej ľahkosti je Tectonite® v porovnaní s podobnými materiálmi oveľa odolnejší voči nárazom a úderom. Aj keď vám naň niečo spadne, pravdepodobne to nespôsobí žiadne odretie alebo odlomenie časti.

 

 

Jednoducho dočista utriete

Vďaka povrchovému náteru je drez Tectonite® chránený pred tvorbou zájdených škvŕn a množením baktérií. Pri bežnom používaní stačí drez pri čistení len utrieť namydlenou tkaninou. Pre dokonalé vyčistenie drezu a zbavenie sa odolných škvŕn doporučujem našu čistiaci pastu Twister.

 

 

 
Vždy vo farbách

UV ochrana zabezpečuje, že materiál Tectonite nevybledne. Aj po rokoch bude mať váš drez rovnakú farbu ako v deň inštalácie.

franke tectonit far

 

 

Bežná údržba je úžasne jednoduchá


Základom je časté a pravidelné čistenie drezu. Aj v prípade, že nie je podrobné, je pravidelné čistenie vhodnejšie než len príležitostné dôkladné vyčistenie drezu. Najlepšie údržbou drezu je časté umývanie riadu.

Predĺžte životnosť svojich výrobkov značky Franke a predchádzajte tvorbe nečistôt a vodného kameňa: drez a pracovnú dosku stačí len utrieť vlhkou tkaninou a mydlovou vodou. Týmto jednoduchým spôsobom zachováte krásny vzhľad výrobkov. Ďalšie osvedčené tipy na čistenie nájdete ďalej.

Čistenie a starostlivosť o fragranitové a tectonitové drezy

Tipy na každodennú starostlivosť
Fragranitové drezy sú výnimočne odolné a ich povrch je bez pórov, čo zabezpečuje ich trvácnosť a vynikajúce hygienické vlastnosti. Ich čistenie je takisto hračka. Stačí použiť namydlenú nylonovú kefku a krúživými pohybmi dosiahnete požadovaný efekt. Nezabudnite však po čistení dôkladne umyť zvyšky mydla. Pre pravidelnú údržbu vášho drezu doporučujeme používať našu čistiacu pastu Twister.

Veľmi odolné škvrny
Pre čistenie odolných škvŕn na fragranitu a tectonitu odporúčame používať nasledujúce produkty: saponát na riad, biely ocot (najlepšie na vápenaté usadeniny), jemný roztok bielidla alebo aktívny čistič, napr. Pastu Twister. Pre hrdzavé škvrny odporúčame používať čistiace prípravky s obsahom kyseliny šťaveľovej. Po dokončení čistenia nikdy nezabudnite opláchnuť zvyšky saponátu.

Čomu sa vyhnúť
- Silné alkalické látky, ako napríklad amoniak a žieravý sodný roztok
- Používanie chemických látok na čistenie odpadov, pri ktorých treba drez naplniť 
vodou, sa neodporúča.
- Nezanechávajte v dreze cez noc plastové podložky do drezu, vlhkej čistiace hubky 
a handričky, pretože pod sebou a v sebe zadržujú vodu, a tak môže dôjsť k vzniku 
vrstvy vodného kameňa na povrchu drezu
- Nepoužívajte dez na krájanie potravín