H-SILICONE transparent 310ml

Kód: KV-5859
€4,50 €3,75 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Montážne lepidlo vhodné k štandardnému zasklievaniu a utesňovaniu.

Príklady použitia:

  • zasklievanie okien,
  • zasklievanie záhradných skleníkov,
  • utesnenie deliacich stien,
  • utesnenie okenných výklenkov a dverí.

Charakteristika:

H-silicone transparent je jednozložková elastická tesniaca hmota, ktorá zaisťuje vysoko elastické utesnenie s dlhou životnosťou. Utesnenie dokonale odoláva pôsobeniu vody, olejov, kyselín a alkálií. Veľmi dobre priľne k obvyklým stavebným materiálom a povrchom, ako je sklo, glazúra, terakota, keramika a chránený kov. Tesnenie je trvalé, dokonale odolné proti meniacim sa atmosférickým podmienkam a UV žiareniu.

Aplikácia:

Pred použitím vyčistite povrch, na ktorý má byť silikón nanesený. Povrch zbavte prachu, peľu, tuku, maziva, hrdzi a ďalších látok, ktoré znižujú priľnavosť. Pred začatím aplikácie silikónu zabezpečte okraje ochrannou páskou. Silikón väčšinou nevyžaduje základný náter, ale u niektorých špecifických materiálov môže nastať nutnosť vykonať základní náter.

Odrežte koncovku aplikačnej špičky ponechajúc časť závitu. Aplikátor našraubujte na závit, odrežte pod uhlom v šírke prispôsobenej do vykonávanej škáry. Nanášajte pomocou ručných alebo pneumatických pištolí. Výrobok nanášajte rovnoúhlymi zvislými pásmi, alebo bodovo s cieľom umožniť vyparovanie vedľajších produktov vytvrdzovania silikónu. Nanesený silikón je možné vyhladzovať špachtľou na roztieranie silikónu namočenou v mydlovom roztoku. Používajte náradie z umelej hmoty alebo nehrdzavejúcej ocele.

K vytvrdeniu silikónu dochádza prostredníctvom reakcie s vlhkosťou, a preto je nutné pri práci zaistiť dostatočný prístup vzduchu.

Omývanie vytvrdnutej škáry bežne dostupnými čistiacimi prostriedkami predlžuje jej životnosť. Po skončení prác utrite nástroje papierovými servítkami a umyte riedidlom.

Ďalšie informácie nájdete v technickom a bezpečnostnom liste.

Balenie a skladovanie:

Uchovávajte v originálnom obale a uzatvorenom balení pri teplotách 5 až 35 °C. Trvanlivosť je pri dodržaní správneho skladovania 18 mesiacov odo dňa výroby. Lepidlo uchovávajte mimo dosahu detí a chráňte pred mrazom.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: